Slávnosť Božieho Tela a Krvi – oltáriky, 15. 6. 2017

Tak ako každý rok naša farnosť oslávila ako tradične jeden z najkrajších sviatkov v roku slávnosť Božieho Tela a Krvi. Bolo nádherné počasie a preto tí, ktorých sa to týka a sú bývajúci okolo kostola sv. Cyrila a Metoda a samozrejme aj moji kostolníci pripravili – za čo im ďakujem – na tento deň oltáriky, pri ktorých kňaz sa modlí a od nich dáva Eucharistické požehnanie s Prevelebnou Sviatosťou Oltárnou, ktorá ide v sprievode veriacich. Musím pochváliť prvoprijímajúce detičky, ktoré si pripravili kvietky a tie v sprievode pred Oltárnu Sviatosť rozhadzovali. Účasť ako rannej sv. omši tak aj na večernej bola hojná. Všemohúci Bože ukrytý v Prevelebnej sviatosti Oltárnej žehnaj a sprevádzaj moju farnosť, aby Ti bola verná v slovách i činoch a tak kráčala s čistým srdcom v ústrety k Tebe do Nebeského kráľovstva.