Rok Božieho Milosrdenstva 8. 12. 2015 - 20. 11. 2016 očami kňaza

Zvlášť v tomto milosrdnom roku vyhláseným Svätým Otcom Františkom ako Rokom Božieho Milosrdenstva, my kresťania kráčame za ovocím tohto nezaslúženého daru, na ktorý je naša duša nasmerovaná. Chodíme po mnohých púťach a prechádzame bránami Milosrdenstva. Túžime sa nasýtiť milosťami, ktoré sú z Božieho Milosrdenstva určené nám na ceste spásy. Uvedomujeme si ako sme závislí na tomto dare a preto chce každý z nás v duchovnej oblasti urobiť pre blížnych a seba čo najviac. V takej menšej rekapitulácii si spomíname na púť za sv. Teréziou z Lisieux do Krivej, 20.1., boli sme na sv. omši na Spišskej Kapitule, kde sme si spomenuli na otca biskupa Jána Vojtaššáka, 27.2., autobusom sme smerovali do Krakova na dekanskú púť, 5.3., naplno sme prežívali Veľkú Noc cez Božie milosrdenstvo, my kňazi sme spoločne slávili sv. omšu na počesť bl. Sestry Zdenky v deň dekanských kňazských rekolekcii, 25.4., pred sv. omšou sme boli spojení sv. ružencom za kňazov (štafeta modlitieb za kňazov) s veriacimi na Levočskej hore, 3.6., s miništrantmi sme sa zúčastnili púte miništrantov v Smižanoch, 25.6., matky s hlbokou vierou prežívali trojdnie s modlitbou, 24.-26., pútnici našej farnosti putovali do Medžugoria, 22.-27.6., v rámci duchovnej obnovy pred odpustom sme boli na odpustovej slávnosti na Mariánskej Hore v Levoči, 29.6., v Krivej sme prežívali významné 100 - té výročie sestry Zdenky, 23.7., spoločne sme šli získať odpustky na Porciunkulu do Trstenej, 2.8., zúčastnili sme sa dekanskej púte v Smižanoch, 20.8. To je v krátkosti prehľad našej duchovnej aktivity vo farnosti. V rámci dovolenky som ako kňaz navštívil v Nemecku Karmelitánsky kláštor v ktorom som si urobil duchovnú obnovu za moju farnosť a taktiež v rámci svojej dovolenky som putoval do Assisi a zvlášť do baziliky Santa Mária degli Angeli, kde sa nachádza Porciunkula a prešiel som ňou cez Bránu Milosrdenstva a v modlitbách som taktiež myslel na svoju farnosť a vyprosoval pre ňu požehnanie. Pevne verím, že do konca Roku Božieho Milosrdenstva sa ešte ovlažíme milosťami prúdiacich z Ježišovho boku nejakými akciami.