Púť veriacich farnosti do Levoče, 29. 6. 2016

Dňa 29.6.2016 sa aj naša farnosť ako každý rok vybrala na púť do baziliky Navštívenia Panny Márie na levočskej hore. Keďže aj my vo farnosti máme kostol s titulom Navštívenia Panny Márie nemôžeme sa zúčastniť ipsa diem v Levoči a preto sme si urobili túto púť v stredu na sviatok sv. Petra a Pavla. Na dohodnutý termín v stredu o 13:00 hod. sme sa zišli pred kostolom a v stanovenom čase sme vyštartovali na púť. Na levočskú horu sme dorazili hodinu pred sv. omšou. Využili sme čas na sv. spoveď. Aj ja som trocha pomáhal spovedať svojich, ale aj cudzích veriacich. Sv. omša začala o 17:00 hod. Hlavným celebrantom bol generálny vikár, mons. prof. ThDr. Anton Tyrol, PhD. Koncelebrovali sme dvaja kňazi. Pán vikár nám v homílií vysvetlil dôležitosť osobnosti sv. Petra a Pavla. Po sv. omši sme sa spoločne s pánom vikárom odfotili a šli sme k autobusu. Odchod bol o 19:00 hod. Cestou sme sa zastavili v konkatedrále v Poprade a pred dverami Svätej Brány sme si urobili spoločnú fotku. Domov sme prišli o 22:00 hod. Bol som povzbudený celým priebehom púte. Mal som dobrý pocit z toho, že sme začali našu duchovnú obnovu touto púťou. Nech Nebeská Matka levočská Panna Mária nás ochraňuje a aj naďalej sprevádza.