Púť farnosti Brezovica do Medžugoria, 22. - 27. 6. 2016

Dňa 22. 6. 2016 sa konala púť do Medžugorie niektorých našich farníkov, ale aj iných zo Slovenska. Táto púť sa začala v našej farnosti svätou omšou, ktorú slúžil duchovný otec Tonko Horník spolu s naším pánom farárom Veriankom Rusnákom. Ďalej pokračovala vo štvrtok ráno svätou omšou na Makarskej riviére, ktorá je napodobneninou lurdskej kaplnky. Po náročnej ceste konečne pútnici dorazili do Bosny a Hercegoviny, kde sa niektorí vybrali na večernú adoráciu. Piatok sme putovali k Panne Márii na vrch Podbrdo, strmou cestou pokrytou skalami, ale pomocou  modlitby svätého ruženca sme vyšli na vrch, kde sme prosili i ďakovali našej Nebeskej Matke. V podvečer sme išli na svätú omšu spojenú s adoráciou. V sobotu ráno o 04:00 hod. sme spolu pokračovali v našej púti. Celou cestou sme sa spoločne modlili krížovú cestu až sme vyšli na vrch Križovac. Tam sme zložili svoje starosti, trápenie, ale i radosti nášmu nebeskému Oteckovi. Ďalej o 09:00 hod. sme mali slovenskú svätú omšu so všetkými pútnikmi zo Slovenska. V nedeľu ráno sme taktiež išli o 09:00 hod. na slovenskú sv. omšu a navštívili sme spolu kostol v Medžugori, kde sme sa poklonili Panne Márii a išli na ubytovňu. Po modlitbe korunky Božieho Milosrdenstva nám pán farár Tonko Horník posvätil naše devocionálie. A čakala nás opäť dlhá cesta, ale bola to cesta naplnená duchovnou obnovou, kde sme mohli byť bližšie Panne Márii. V pondelok poobede sme sa vrátili a ukončili našu púť ďakovnou svätou omšou v našej farnosti.