Prvé sv. prijímanie v našej farnosti, 4. 6. 2017

V prvú nádhernú júnovú nedeľu Zoslania Ducha Svätého sa uskutočnila v našej farnosti ešte jedná milá udalosť, ktorá sa týkala našich malých, ale nábožným duchom veľkých tretiačikov. Tí sa celý školský rok pripravovali na túto pre nich, ale aj pre farnosť veľkú chvíľu. Na hodinách náboženstva sa počas celého tretieho ročníka pripravovali vedomostne, ale aj duchovne na slávnostné prijatie Pána Ježiša do svojho srdiečka. Na spomínaných hodinách náboženstva sme hovorili o Bohu Stvoriteľovi, Starozákonne sme sledovali stvorenie a vývoj sveta a prvých ľudí Adama a Evy - ich detí, hlavne Kaina a Ábela, stretli sme sa aj s Abrahámom, prorokmi atd. V Novom Zákone sme pozorne sledovali život Pána Ježiša od jeho počatia v lone Panny Márie cez jeho život v Nazaretskej rodine, verejné účinkovanie, umučenie, smrť a zmŕtvychvstanie, nanebovstúpenie, až po sviatok dnešného dňa spojený s prvým svätým prijímaním – Zoslania Ducha Svätého. Deväť dní pred touto slávnosťou sme sa veriaci s deťmi okrem novény a deviatnika pred Zoslaním Ducha svätého modlili aj deviatnik pred prvým svätým prijímaním. Deti každý deň v týždni a to či ráno, alebo večer prišli na svätú omšu a nevynechali ani jeden z dvoch deviatnikov. Potom v sobotu prišla jedná z nádherných a dlho očakávaných chvíľ v ich živote. Bola to prvá svätá spoveď. Pekne sa na ňu pripravili. Každé dieťa malo napísané hriechy na lístočku, ktorý som im po svätej spovedi vzal a ako som sľúbil, sľub som dodržal a lístočky aj spálil. Na druhý deň nasledovala pre nich druhá radostná a nádherná chvíľa. Prvý krát v živote prijali Eucharistického Pána Ježiša do svojho srdiečka. To už si môžete pozrieť k priloženej fotogalérii. Ďakujem rodičom, prvopríjímajúcim deťom, organistovi Dávidovi, Dominike, animátorkam Žanetke a Klaudii, mojim kostolníkom a miništrantom za dokonalú prípravu tejto slávnosti. Nech všemohúci Boh požehnáva a chráni tieto deti od nástrah zlého ducha, aby zdravým sebavedomím vždy mali pripravené svoje srdce pre prijatie Božích milosti.