Prednáška o Božomm služobníkovi Vojtaššákovi, 6. 8. 2016

Do našej farnosti zavítal cirkevný historik HEDr. Ľubomír Hromjak, PhD., ktorý vo sv. omši na sviatok Premenenie Pána nám odborným výkladom v homílii predstavil život, oddanú službu, utrpenie a lásku otca biskupa Jána Vojtaššáka. Ako som svojim veriacim pripomenul v nedeľných oznamoch jeho návštevu v našej farnosti, tak mnohí zareagovali a prišli na sv. omšu, ktorú celebroval tento kňaz a historik. Prednáška bola veľmi pekná a pôsobivá. Po sv. omši v sákrestii ponúkal svoje knihy o p. biskupovi Jánovi. Sám som bol prekvapený. Predalo sa štyridsať kníh. Teší ma živý záujem mojich veriacich o tohto biskupa a o jeho blahorečenie. Pevne spoločne veríme, že tento Boží služobník biskup Ján Vojtaššák raz bude aj skrze naše modlitby uctievaný ako svätý na našich oltároch.