Pôstna krabička pre Afriku, 30. 5. 2017

Pred obdobím pôstu nám bola do farnosti doručená zásielka z Katolíckej charity. Boli to obálky, ktorých obsahom boli pripravené na poskladanie pôstne krabičky, CD prezentácie a listy obsahujúci komentár. Ja som tieto obálky umiestnil dozadu na stolík s rôznymi náboženskými periodikami. V nedeľných oznamoch pred pôstnym obdobím som veriacich informoval o takejto možnosti pomoci deťom v Afrike. Mohli si obálky zobrať domov a počas času pokánia si mohli odoprieť nejakú sladkosť, módny doplnok, tabakové výrobky či nejaké iné dobroty a našetriť nejaký ten peniažtek. Potom po Veľkej noci mali tieto našporené peniažky poslať na číslo účtu Slovenskej Katolíckej Charite uvedenom na krabičke. Zároveň som poprosil svojich veriacich, či by sme aj my v kostole nemohli takúto krabičku počas pôstu spoločne naplniť. Povedal som im, aby do krabičky hádzali 1,-€, alebo 2,-€ mince. V žiadnom prípade nie papierové 5,-€, 0,50,-€, 0,20,-€, 0,10,-€. Zasmiali sa, ale pravidla a nariadenie dodržali. Na konci celého pôstneho obdobia, Veľkej noci a Nedele Božieho milosrdenstva sa vyzbieralo dohromady 360,-€. Na konci som opäť v oznamoch informoval o stave príspevku a informoval som ich aj o tom, že dvaja neznámi porušili pravidlá. Hodili jednu 5,-Eurovku a 0,50,€. Veriaci sa usmiali. Potešilo ma, že veriaci počúvajú svojho farára na slovo a touto cestou sa im chcem poďakovať za tieto milodary pre africké deti. Veď suma 360,-€ darovaná zo srdca farnosti nie je taká zlá. Čo poviete? Veď aj deti v Afrike sú Božie deti. Peniažky boli odoslané na uvedené číslo účtu. Ešte raz veľká vďaka za dar srdca!