Miništrantská púť a výlet, 24.- 25. 6. 2016

V piatok a v sobotu sme sa s miništrantmi vybrali do Slovenského raja na výlet a na miništrantskú púť do diecéznej Svätyne Božieho milosrdenstva v Smižanoch. No pekne po poriadku. V piatok dopoludnia sme nasadli do dvoch áut a vyrazili na výlet. Boli sme dvaja vodiči a dvaja vychovávatelia a hlavne naši statoční a verní miništranti. Bolo ich osem. Výlet bol nasmerovaný do Slovenského raja. Cestou sme sa zastavili na medzinárodnom letisku v Poprade. Niektorí miništranti videli po prvý krát veľké lietadlo, preto boli aj v úžase. Potom sme pokračovali do Slovenského raja. V Čingove sme odstavili autá a vybrali sa na náročnú desať kilometrovú túru. Predstavte si, že sme ju zvládli, hoci niektorí miništranti boli len tretiačikovia. Prešli sme vrchmi Ihla, Kazateľnica, Tomášovský výhľad a zišli sme do doliny, kde sme prišli k letanovskému mlynu a tadiaľ popri rieke Hornád cez prielom Hornádu a naspäť do Čingova. Trocha sme sa posilnili jedlom, ktoré sme mali so sebou a namierili sme si to do gemerskej dediny Dedinky. Je to moja z jedných farnosti, v ktorých som ako farár pôsobil. Tam sme na farskom úrade prespali a ráno po výdatných raňajkách sme putovali do svätyne Božieho milosrdenstva na miništrantskú púť. Boli sme na sv. omši, ktorú celebroval náš diecézny generálny vikár Mons. prof. ThDr. Anton Tyrol, PhD. Mal nádherný príhovor (kázeň) k miništrantom. Potom sme boli pozvaní na obed a po obede sme vyštartovali priamo domov. Miništrantská púť a výlet sa nám vydaril. Touto cestou sa chcem poďakovať vodičovi druhého auta pánovi Miroslavovi Pakosovi za obetavosť a čas, ktorý si pre nás našiel. Nech sv. Tarzícius a Dominik Sávio, patróni miništrantov orodujú aj za miništrantov našej farnosti.