15. výročie od smrti dekana ThDr. Martina Hrbču, 29. 8. 2017

Večer pred týmto výročným dňom si naša farnosť spomenula na nášho rodáka, pokorného služobníka Božieho, pána dekana ThDr. Martina Hrbču. K tejto príležitosti mu farnosť a blízki bohuznámi spolu s pánom Petrom (realizátorom nášho návrhu) upravili okolie hrobu. Slávili sme svätú omšu za jeho nesmrteľnú dušu a po svätej omši som vyzval veriacich, aby sme sa išli k jeho hrobu pomodliť desiatok ruženca. Bol som prekvapený, že na svätej omši v iné dni je oveľa viac veriacich ako v ten deň, keď bola svätá omša za ich rodáka. Po skončení zádušnej omše sa niektorí veriaci vybrali na cintorín a na základe mojej prosby sa prišli pomodliť desiatok slávnostného svätého ruženca. Mám v pamäti, keď počas desiatich rokov od smrti pána dekana každý rok sa prišli pomodliť k jeho hrobu bývali farníci z Velčic a Šulekova. Boli s našimi farníkmi pri svätej omši a potom sme sa odobrali spolu k jeho hrobu. Mali ho vo veľkej úcte. Toho ich rodáka pána dekana som si aj ja veľmi vážil. Odpočinutie večné daj mu Pane a Svetlo večné nech mu svieti, nech odpočíva v pokoji! Amen.