Veni Sancte pre učiteľov a žiakov našej školy, 5. 9. 2016

V pondelok 5.9. sa aj v našej farnosti začal školský rok 2016/2017. Sme farnosť s rímskokatolíckym vierovyznaním, a teda školský rok treba začať dôstojne s Božím požehnaním. Vo svätej omši, na ktorej sa zúčastnila po prvý krát aj naša pani riaditeľka Mgr. Timea Matušeková a učitelia základnej školy som pripomenul dôstojnosť vzdelania v kontexte s kresťanskou výchovou. KBS v úmysle apoštolátu modlitieb na mesiac september žiada, aby sa učitelia, študenti, žiaci i zamestnanci škôl usilovali v školskom roku vnášať prvky kresťanskej kultúry do svojho života i pracovného prostredia. My kňazi sme pred Bohom zodpovední, aby tento úmysel otcov biskupov bol v našich farnostiach zachovaný. V nedeľných oznamoch zo dňa 28. 8. 2016 som vyzval žiakov našej školy, aby v prvopiatkovom týždni vo štvrtok pristúpili k sv. spovedi. Potešilo ma, keď v tento určený deň ich pristúpilo 56 a mimo tohto štvrtka sa vyspovedalo ešte 22 detí. Spolu pristúpilo k sviatosti zmierenia 78 žiakov. Na našej škole v tomto roku zaujalo svoje miesta 1 - 9 ročníka 120 žiakov. Ako kňaz si pripravujem tretiačikov k prvému svätému prijímaniu a ôsmakov a deviatakov ako birmovancov. Nech Duch Svätý žehná a s láskou sprevádza mojich žiakov, s ktorými sa stretávam v škole, v rodinách, na ulici, na vybíjanej, v pastoračnej miestnosti a hlavne v Božom chráme na liturgii. Aj k ním som poslaný, aby som si plnil učiteľský a posväcujúci úrad, ktorý mi bol zverený otcom biskupom a hlavne Všemohúcim Bohom.