Veľkonočné trojdnie, 2. až 5. 4. 2015

Milí moji farníci, chcem sa Vám všetkým poďakovať za dôstojné slávenie Veľkonočného trojdnia. Spoločne sme liturgický slávili deň Pánovej večere a apoštolom som umyl nohy. Obrady umučenia Krista nám predstavili utrpenie Božieho Syna a nášho Pána. Poklona v Božom hrobe tiež bola náplňou nášho prejavu a úcty k svojmu Vykupiteľovi. Veľkonočná Vigília a nedeľné Veľkonočné ráno nám prinieslo radosť z vykúpenia. Účasť na liturgickom slávení a prežívaní týchto udalosti spásy bolo v našej farnosti naplno prežité. Potešil ma dôstojný prístup duchovného života k sláveniu tejto liturgie. Vo štvrtok bolo na svätom prijímaní 600 veriacich. V piatok 740 a na vigíliu 635. Potešila ma na slávení aj účasť našich detičiek. Touto cestou chcem za účasť na liturgii poďakovať aj hosťom, ktorých som zaregistroval. Pevne verím, že v stave posväcujúcej milosti sa budeme snažiť zotrvať čo najdlhšie. Kristus vstal zmŕtvych, aleluja, radujme sa, aleluja!