Synoda o manželstve a rodine, 4. 10. 2015

Dňa 5. 10. 2015 vo Vatikáne za účasti biskupov celého sveta začala synoda o manželstve a rodine slávnostnou sv. omšou, ktorú celebroval Svätý Otec František. Priebeh tejto synody bude trvať tri týždne do 25.10.2015. Synoda bude pojednávať o princípoch manželskej lásky a rodiny. V manželstve a rodine okrem radosti a šťastia prichádzajú aj mnohé úskalia, ktoré sa často krát stávajú príčinou manželského rozkladu. Synoda chce riešiť aj situácie týkajúce sa rozpadnutých manželstiev kresťanov - katolíkov a ich pozitívny vzťah ku Katolíckej Cirkvi založený na báze prijatia pomoci týmto rozvedeným manželom. Veľa dôležitých vecí v našom živote je zadefinovaných ako nemenných a trvácich. Nemôžu mať inú podobu ako tú čo majú. Ak raz platia prírodovedné zákony, tak musia platiť navždy. V škole sme sa učili niektoré definície, ktoré sme museli vedieť a poznať, pretože majú svoju dôležitosť v Božích zákonoch. Majú charakter nemennosti. Aj manželstvo je v Božom pláne zadefinované ako vzťah medzi mužom a ženou. "Preto muž opustí svojho otca i matku a priľne k svojej manželke a stanú sa jedným telom." /Mt 19, 5/ Aj naša farnosť chce prijať výzvy naších otcov biskupov a podporiť modlitbami sv. ruženca a spoločnými prosbami veriacich synodu, ktorá potrebuje dary Ducha Svätého aj skrze naše modlitby. Celý 41 týždeň chceme obetovať tieto modlitby na tento úmysel. V nedeľu popoludní prišlo na sv. ruženec pekný počet veriacich. Nadobudol som presvedčenie a istotu, že v tomto, tak trocha rozbúrenom svete neistôt im záleží aj na dôležitých a podstatných princípoch manželstva a rodiny. Nech ich všemohúci a dobrotivý Pán Boh požehnáva.