Stretnutie mladých s otcom biskupom v Ružomberku po SDM v Krakove, 29. 8. 2016

Biskupský úrad v Spišskej Kapitule spolu s komisiou pre mládež v Ružomberku zorganizovali veľmi pekné podujatie pre tých, ktorí boli účastníkmi SDM a aj pre tých, ktorí sa SDM nemohli zúčastniť a chceli si vypočuť svedectvá účastníkov. Aj z našej farnosti sa tohto stretnutia so Svätým Otcom zúčastnilo 12 mladých. Niektorých som oslovil, aby zareagovali na výzvu post stretnutia sa s otcom biskupom Štefanom. Nakoľko sa v našom regióne v tento deň zbierali zemiaky, mladí sa ospravedlnili, a tak som sa tohto stretnutia za našu farnosť zúčastnil sám. Pol hodinu pred sv. omšou v kostole sv. Rodiny to vyzeralo na veľmi nízku účasť mladých, tesne pred sv. omšou sa celý kostol nimi zaplnil. Otec biskup Štefan s nadšením povzbudil účastníkov tohto stretnutia v Ružomberku. Hovoril o úlohe mladých v dnešnom svete, ako majú šíriť vieru a použil slová sv. Jána Pavla II. - Nebojte sa!. Po sv. omši sme sa všetci stretli v aule KU. Tam sme si vypočuli spomienky a dojmy na SDM. Mladí s veľkým entuziazmom vypovedali o jedinečnom stretnutí, ktoré sa nezažíva každý deň. Po tomto stretnutí sme boli všetci naplnení radosťou z atmosféry, ktorá tam vládla. Na záver dal otec biskup Štefan všetkým zúčastneným svoje požehnanie s prianím, aby vždy a všade šírili svedectvo o ukrižovanom Kristovi. Všemohúci a večný Bože sprevádzaj mládež celého sveta svojimi milosťami, aby šírila vieru v tomto svete plnom nepokojov a nenávisti.