Slávnosť všetkých svätých a dušičky, 1. - 8. 11. 2015

Opäť tu máme posvätný čas, pri ktorom si môžeme spomenúť na tých, ktorí sú oslávení v nebi a požívajú večnú blaženosť a chceme si spomenúť aj na tých, ktorí nás predišli do večnosti so znakom viery a spia spánkom pokoja. Máme veľkú možnosť vyprosiť pre duše v očistci večnú blaženosť v nebi. Dôležité je aby sme splnili podmienky predpísané Katolíckou Cirkvou. Obetovať sv. omšu, sv. prijímanie, svätú spoveď, stav posväcujúcej milosti a modlitbu na úmysel svätého otca. Každý deň môžeme obetovať iba za jednu dušu v očistci. Od Cirkvi oslávenej v nebi máme možnosť získať orodovanie. Pre Cirkev trpiacu môžeme my vyprosiť oslávenie a blaženosť.
Milí moji farníci, chcem Vás povzbudiť k úprimnej modlitbe a obetovaniu sa za tých, ktorí sú naši príbuzní, známi, priatelia a aj tých na ktorých si už nikto nespomína. Odpočinutie večne daj dušiam Pane a večné svetlo nech im svieti, nech odpočívajú v pokoji!