Slávnosť Božieho tela a Krvi, 19. 6. 2014

Vo štvrtok, v deň slávnosti najsvätejšieho Tela a Krvi, si aj naša farnosť pripravila k procesii štyri oltáriky, na ktorých sme si uctili Eucharistického Krista. V ten deň bolo veľmi pekné počasie a s hrdosťou môžem prehlásiť, že naša farnosť sa zodpovedne, ako každý rok, postavila dôstojne k tejto slávnosti. Peknou účasťou na svätej omši, a tak isto aj procesiou, vyjadrila svoj náboženský postoj vychádzajúci z ich hlbokej viery. Prvoprijímajúce detičky, opäť slávnostne vyobliekane do nádherných šiat, v procesii sprevádzali Sviatosť Oltárnu. Pred dvoma týždňami Pána Ježiša prijali vo sv. prijímani a v deň slávnosti Božieho Tela a Krvi si Ho dôstojne uctili. Nech aj naďalej Božský Spasiteľ požehnáva túto moju farnosť. Božské Telo a Krv zmiluj sa nad nami!