Rozhlasová púť Rádia Lumen - Krakov, 6. 5. 2017

Aj naša farnosť prijala pozvanie otca biskupa Štefana, cez náboženský rozhlas Rádia Lumen, na 13. ročník rozhlasovej púte do Krakova. Oslovil som nášho autobusového prepravcu p. Žulku a ten ma informoval, že pôjde autobus s našimi brezovickými pútnikmi a berie aj pútnikov z okolitých farnosti. Autobus odchádzal z farnosti 5:30 hod. Veriaci pútnici v autobuse boli okrem našej farnosti aj z farnosti Štefanov na Orave, Tvrdošín, Liesek a Hladovky. Keď sme prekročili hranicu pomodlili sme sa modlitbu za vodiča a iné modlitby a neskôr sme sa začali modliť breviár, posvätné čítanie, keď sa nám v tom 10 km pred Krakovom pokazil autobus. Museli sme počkať na autobus p. Matušku, ktorý prišiel pre nás z Krakova. Bol pred nami, keď už várku pútnikov odviezol na túto púť. Takže sme stihli aj sv. ruženec a sv. omšu, ktorú celebroval náš spišský diecézny otec biskup Mons. Štefan Sečka. Na svätej omši sa zúčastnil aj pekný počet kňazov - okolo šesťdesiat z rôznych slovenských farnosti, množstvo veriacich pútnikov zo Slovenska a samozrejme aj z Poľska. V homílii otec biskup Štefan zdôraznil 100. výročie fatimských zjavení a pekne chronologicky vysvetlil tajomstvá Radostného, Svetla, Bolestného a Slávnostného ruženca. Počasie bolo požehnané. Nesvietilo ani slnko, ani nepršalo. Bolo veľmi prijemne, takže nebol problém zvládnuť sv. omšu pod holým nebom. Popoludní bol program Rádia Lumen a o 15:00 hod. sme sa všetci v bazilike aj pred ňou pomodlili Korunku Božieho Milosrdenstva. Počas modlitby padal jemný dáždik, ktorý bol akoby padajúcou rosou. Po Korunke sme každý šli k našim autobusom na parkovisko nasmerovanými do našich domovov. Medzi týmito všetkými akciami vodič spolu s kolegom opravili autobus, takže všetko dobre dopadlo. V autobuse cestou sme sa pomodlili májovú pobožnosť a iné modlitby. Domov sme pricestovali v podvečer ešte za svetla. Ďakujem pútnikom – spolucestujúcim v autobuse, ale aj ostatným brezovickým pútnikom, ktorých som stretol na tejto púti, ktorí šli po svojej osi, či už autom, alebo autobusom z iných farnosti. Božie milosrdenstvo je bez hraníc pre tých, ktorí vzývajú meno Pánovo.