Púť spojená s výletom na Staré Hory, 15. 9. 2016

Vedúca klubu dôchodcov pani Hajdúková ma oslovila a poprosila, či by som nešiel s klubom dôchodcov na výlet a púť cez sviatočný deň Sedembolestnej Panny Márie do Starých Hôr . Ani chvíľu som neváhal. Keďže mala málo účastníkov, dala mi k vyhláseniu oznam, aby som veriacich v kostole informoval, že sa bude konať v našej farnosti výlet a púť. Keď som oznam vyhlásil a potvrdil svoju účasť na tomto výlete a púti, hneď sa prihlásilo toľko účastníkov, že autobus nemal dostatočnú kapacitu. V autobuse nás bolo 57 pútnikov. Vyrazili sme vo štvrtok ráno o 8:00 hod. V autobuse sme sa pomodlili Ranné chvály a modlitbu cez deň. Keď sme prišli na miesto putovania, účastníci hneď vošli do kostola, pretože za pol hodiny o 10:30 mala začať sv. omša. Neboli sme ako zájazd zahlásený k účasti na sv. omši. Dvadsať minút som spovedal a išiel do sakristie. Tam som sám čakal, kedy sa začne sv. omša. Pred sv. omšou bola Korunka k Božiemu milosrdenstvu a potom brat karmelitán prišiel do sakristie a poslal ma slúžiť sv. omšu, pretože on musí ísť spovedať pre veľké zástupy do spovednice. Bola to pre mňa česť celebrovať a tak sláviť sv. omšu na sviatok Sedembolestnej Panny Márie v bazilike Navštívenia Panny Márie. Po sv. omši sme sa stretli všetci pred kostolom a spoločne sme sa vybrali po chodníčku k studničke. Tam sa každý z nás pomodlil a nabral či napil vody. Potom sme vyrazili so dediny Svätý Kríž a pozreli sme si Artikulárny evanjelický kostol. Cestou sme sa pomodlili sv. ruženec. Navštívili sme aj katolícky kostol Povýšenia sv. Kríža, teda kostol mojej bývalej farnosti. Cestou domov sme sa zastavili na horskom salaši nad Zubercom a v predvečerných hodinách sme šťastne docestovali domov. Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým účastníkom zájazdu za skvelú atmosféru. Bolo mi s posádkou autobusu fajn. Cestou sme si zaspievali a pomodlili sa. Zvlášť sa chcem poďakovať pani Hajdúkovej, že ma oslovila a nahovorila na tak príjemný a milý výlet. Poďakovanie patrí aj šikovnému šoférovi pánovi Žulkovi. Mal som pocit zo zážitku, že sme boli ako jedná rodina. Ešte raz všetkým vďaka.