Púť do Ríma, 29. 9. - 4. 10. 2013

V roku viery a v jubilejnom roku sv. Cyrila a Metóda sa naša farnosť rozhodla v rámci získania plnomocných odpustkov vzdať úctu a  pomodliť pri hrobe jedného z patrónov našej farnosti sv. Cyrila v bazilike sv. Klimenta v Ríme. Cestou sme navštívili pútnické miesta sv. Antona Paduánskeho v Padove, Marianskú baziliku v Lorette, v Santa Mária degli Angeli Porciunkulu, sv. Františka a sv. Kláru v Asissi a sv. Máriu Goretti v Netune. V Ríme sme navštívili všetky štyri hlavné baziliky: Sv. Petra, sv. Pavla za hradbami, Santa Maria Magiore a Laterán. Jeden z najkrajších zážitkov bolo stretnutie sa zo svätým otcom na audiencii vo Vatikáne. Máme mnoho zážitkov, ktoré nám ostanú v srdciach. Podrobnejší informátor o púti napíše pod vedením svojho farára Helena Jendrášková. Všemohúci Bože požehnávaj našu farnosť, aby sme posilnený milosťami nasledovali našich svätcov v ich živote až do konca.