Popolcová streda, prvý piatok a fatimská sobota, 1.,3. a 4.3.2017

Prvým marcovým dňom sme sa s celým svetom ponorili do obdobia veľkého pôstu. Popolcovou stredou sme prísnym pôstom a pokáním započali čas utrpenia Krista a Ježišovho pokúšania na púšti diablom. Mali sme dve sväté omše a to ráno a večer. Mojim potešením bola pekná účasť veriacich na týchto spomínaných svätých omšiach. Pri rannej bohoslužbe pristúpilo na popolec okolo 250 veriacich a na večernú bohoslužbu okolo 350 veriacich. Spolu sa dalo poznačiť popolom pokánia okolo 600 veriacich, čo je asi polovica našej farnosti. Bola aj pekná účasť detičiek. Mali v tomto týždni jarné prázdniny. Potešením pre mňa bola aj účasť veriacich na piatkovej Krížovej ceste a svätej omši. No najväčším potešením pre mňa bola účasť deti na fatimskej sobote, keď sme pokračovali druhým mesiacom deviatnika fatimských sobôt. Hoci fatimskú sobotu máme každú prvú sobotu v mesiaci, ale fatimské soboty od februára až do októbra, celý deviatnik majú svoj význam a špecifikáciu zvlášť v 100.- výročí od zjavenia Panny Márie vo Fatime. Na svätý ruženec a svätú omšu prišlo tridsať detičiek. Vyzval som ich v nedeľných farských oznamoch a oni prišli. A samozrejme bola aj pekná účasť veriacich. Do modlitieb krížových ciest v piatky zapájam žiakov ZŠ a to po ročníkoch a v nedeľu sa do modlitieb krížových ciest budú zapájať rôzne spoločenstvá našej farnosti. Pane daj nám silu vytrvať v pokání, aby sme naplno precítili nádherne Veľkonočné ráno.