Október - úcta k starším, 18. 10. 2015

V nedeľu popoludní o 13:30 hod. sme sa modlili opäť spoločne sv. ruženec zameraný na synodu o manželstve a rodine, ktorý sa modlili po desiatkach členovia rodiny. Stará mama, manžel, manželka, syn a dcéra. Každú nedeľu popoludní v čase trvania synody sa modlila iná rodina na tento úmysel. Účasť veriacich na pobožnosti je úctyhodná. Spoločne si uvedomujeme potrebu modlitby za manželstvá a rodiny našej farnosti. Keďže je mesiac október zvlášť zameraný na úctu k starším a prebiehajúca synoda o rodine, všetkým starším ženičkám, manželkám, matkám a dievčatám žijúcich v rodinách pri tejto príležitosti som daroval krásnu ružu ako symbol, že Cirkev na nich myslí a modlí sa za nich prostredníctvom kňazov poslaných do farnosti. Aj starí otcovia, otcovia, manželia a chlapci tak isto žijúci v rodinách dostali malé prekvapenie. Celý prvý týždeň od začatia synody a každú nedeľu počas troch týždňov jej trvania sme sa spoločne modlili na tento úmysel. Modlíme sa: " Nech Duch Svätý prostredníctvom svätej Cirkvi ktorú založil Ježiš Kristus svojím vykupiteľským dielom uvedie nové usmernenia synody, ktoré budú v praxi užívané pre dobro manželstiev a rodín do posvätnej roviny na väčšiu Božiu slávu." Touto cestou sa chcem poďakovať tým, ktorí výzvy k modlitbe za synodu zobrali vážne a denne sa s nimi stretávam na sv. ruženci. Kráľovná našich rodín, oroduj za nás!