Nový kostolník, 10. 2. 2014

Dňa 10. 2. 2014 som uviedol do služby nového kostolníka pána Tomáša Hucíka. Predchádzajúci pán kostolník Peter Števaňák bol kostolníkom v tejto obetavej službe úctyhodných 33.rokov. Sám na vlastnú žiadosť - a to pre pekne vysoký vek 78 rokov a pre zdravotné problémy - túto obetavú službu zanechal. Chcem sa mu aj takýmto elektronickým spôsobom poďakovať za jeho skutočne obetavú lásku. Túto službu chcel zanechať už na začiatku minulého roku 2013, ale nemohli sme za neho nájsť takúto náhradu, ktorá by sa mu podobala v obetavosti. Takže ešte celý rok s väčšou náročnosťou vykonával túto službu kostolníka. Trvalo mi to dlho, kým som prehovoril nového kandidáta na kostolníka pre túto službu. Až nakoniec po dlhých sedeniach sa vyjadril, že túto úlohu prevezme. Keď som to predniesol farnosti v nedeľných oznamoch, všetci s týmto mojím návrhom súhlasili. Chcem mu popriať ako farár tejto farnosti veľa síl, trpezlivosti a lásky, aby úlohu, ktorú mu zverila farnosť svojím súhlasom, s Božími milosťami obetavo zvládal.