Lukášovo evanjelium milosrdenstva, 17. 1. 2016

Dňa 17. 1. 2016 sa konala v našej farnosti, v kostole sv. Cyrila a Metoda, v rámci farskej pastorácie odborná prednáška k roku Božieho milosrdenstva na tému: "Lukášovo evanjelium, evanjelium milosrdenstva", ktorú si pripravil krajan pochádzajúci z Tvrdošína prof. ThDr. František Trstenský, PhD. Na prednášku som pozval veriacich farnosti v rámci farských oznamov. Toto stretnutie nám sprostredkoval Ing. Peter Ujmiak, za čo mu ďakujem. Prednáška bola plnohodnotná a ukázala nám pohľad na milosrdenstvo z viacerých aspektov našej živej viery. Na nej sa zúčastnilo cez sto veriacich. Po prednáške sme sa spoločne pomodlili Korunku Božieho Milosrdenstva a dal som veriacim záverečné požehnanie. Nech Duch Svätý nám otvára srdce pre chápanie Kristovho Evanjelia - Božieho slova. Všetkým zúčastneným poslucháčom na tejto prednáške ďakujem, že prijali moje pozvanie.