Izrael - Svätá Zem 24. - 31. 3. 2015

Rímskokatolícka farnosť Brezovica zorganizovala púť do Svätej zemi. V novembri minulého roku som bol oslovený bratmi františkánmi a zvlášť pátrom Piom, komisárom Svätej Zeme, či by bola ochota našej farnosti usporiadať púť do Izraela. Ja som sa po úvahe rozhodol, že to skúsim. Oslovil som veriacich a prihlásilo sa mi sedemnásť pútnikov. Jedenásti z mojej farnosti a šiesti z farnosti Vrbov a Poprad. Je pravdou, že púť bola zorganizovaná v čase tesne pred Veľkou nocou, ale pútnici sa našli. Keďže my kňazi v tom čase máme veľa povinnosti vo svojich farnostiach a farnostiach sufragánskych, dostal som povolenie pútnikov aspoň odprevadiť do Svätej Zeme. Odleteli sme zo Schwechatu v utorok večer a okolo polnoci sme boli v Nazarete. Pútnikov som zveril do rúk pátrov františkánov. Na druhý deň sme boli na odpustovej slávnosti Zvestovanie Pána. Sv. omšu slúžil latinský patriarcha Jeruzalema Fuád Tval. Úžasná slávnosť s pútnikmi celého sveta. V ten deň sme boli ešte v Káne Galilejskej, kde som obnovil manželom - pútnikom manželské sľuby. Vrch Tábor bol ešte jedným posvätným miestom, ktorý nás naplnil zážitkami tohto dňa. Na druhý deň som svojich veriacich opustil a odletel som za svojimi pastoračnými povinnosťami. So svojimi zážitkami sa milí čitatelia s vami podelia pútnici a vizuálne môj priateľ Jozef Kovalik v II. časti Izrael - Svätá Zem.