Fašiangy pred pôstnym časom, 24. 2. 2017

Vo farských oznamoch siedmej nedele v "období cez rok" som oznámil mojim deťom vo farnosti, že dňa 24. 2. t.j. v piatok po detskej sv. omši slúženej o 16:00 hod., si opäť pod kostolom v pastoračnej miestnosti zopakujeme - tak ako to bolo pred Adventom, tak teraz to bude pred pôstom - fašiangovú diskotéku spojenú s rôznymi príbehmi z knihy O kázni a dáždnikoch. Na svätú omšu prišlo cez šesťdesiat deti a po nej sa všetky deti presunuli do pastoračnej miestnosti, ktorej sme dali opäť poriadne zabrať. Začala sa diskotéka, ktorá bola od 17:00 hod a trvala do 19:30 hod. Diskotékou nás sprevádzala Dominika Hucíkova ako hlavná disdžokejka a pomáhali jej Terezka s Paulínkou. Zabávali sme sa do sýta. Deťom som pripomenul, že teraz je čas sa radovať, ale od popolcovej stredy bude čas pokánia. Medzi tancovačkou počas pauzy sme si prečítali poučné príbehy z knihy Kazimierza Wojtowicza O kázni a dáždnikoch. Opäť sa chcem poďakovať pomocníkom a ženičkám, ktoré som oslovil a tie nám napiekli sladké fašiangové šišky, alias pampúchy. Teraz už začal čas pôstu a tu sa chceme s deťmi našej farnosti sústrediť na pokánie, aby sme sa mohli zodpovedne pripraviť na nádherné Veľkonočné ráno.