Deň matiek, 14. 5. 2017

Deň matiek oslávený mariánskou pobožnosťou, Eucharistickým požehnaním a novénou k sv. Martinovi matkami našej farnosti, 14. 5. 2017.
V nedeľných farských oznamoch som pozval zvlášť matky našej farnosti na mariánsku pobožnosť, Eucharistické požehnanie a novénu štvrtého dňa k sv. Martinovi. Do kostola prišlo pekné množstvo veriacich, pri čom z nich bolo asi šesťdesiat matiek. Náš organista Dávid sprevádzal tento duchovný program svojim spevom a spevokol s niekoľkými speváčkami Žanetkou Hucíkovou, Timkou Števaňákovou, Domčou Hucíkovou, Beátkou Hucikovou a Paťkou Grmanovou mu pomáhali. Atmosféra bola nádherná. Po pobožnosti som aj týmto ostatným ženám, ktoré neboli na púti v Trstenej odovzdal dar z kňazského srdca – ružu. Posledná pieseň na záver z repertoáru farského spevokolu bola „Vďačiť Ti chcem Mama.“ Po celom duchovnom programe som povzbudil mamičky k ich nádhernému povolaniu a poslaniu matky v súčasnom svete, ktoré vychovali a ešte vychovávajú pokolenie odovzdané budúcim generáciám. Vyzval som ich k tomu, aby večer unavené po celom dni si aj oni v modlitbách spomenuli na svoje deti, ktoré ich urobili dobrými matkami.