Dekanské rekolekcie v našej farnosti, 16. 10. 2017

Dňa 16. 10. 2017 zavítali do našej farnosti opäť kňazi vo väčšom počte z nášho dekanátu. Naša farnosť hostila kňazov z okolitých farnosti. Najprv sme sa v kostole pomodlili modlitbu cez deň, posilnili sme sa malým pohostením a potom začala pracovná časť. Páter Pio, brat františkán nám porozprával o úlohe a službe Abraháma v starozákonných dejinách spásy. Vdp. Mgr. Marcel Bača, farár z farnosti Huty mal veľmi peknú prednášku o svätom ruženci. Ako sa má modlitba svätého ruženca modliť, ako prežívať a aké milosti plynú z tejto modlitby. Po prednáške bola diskusia. Pán dekan Dr. Ján Marhevka nám dal inštrukcie, povzbudil nás k horlivosti pastoračnej práci a diskutovali sme o termíne vysluhovania sviatosti zmierenia počas Vianoc. Stretnutie sme ukončili modlitbou a záverečným požehnaním.