Dekanská púť do Krakova, 5. 3. 2016

Dňa 5. 3. 2016 sa aj naša farnosť vybrala s ostatnými farnosťami nášho dekanátu spolu so svojimi kňazmi na púť do sanktuária Božieho milosrdenstva do Krakova. Na tejto akcii sme sa kňazi dekanátu dohodli ešte minulého roku na malých kňazských rekolekciách. Vo svojich kostoloch vo farnostiach sme vyhlásili púť do sanktuária v Krakove. Nazbieralo sa veriacich z každej farnosti. Z našej farnosti sa naplnil autobus na 90 %. Miesta doplnili do posledného sedadla siedmi veriaci z farnosti Trstená. Ráno po svätej omši sme o trištvrte na sedem vyrazili na púť. Cestou sme sa pomodlili posvätné čítanie, ranné chvály a modlitbu cez deň. Na miesto sme dorazili okolo deviatej hodine. Ešte hodinu sme mali do začiatku sv. ruženca. Niektorí za ten čas pristúpili k sv. spovedi. O 10.00 začal sv. ruženec a po ňom sv. omša, ktorú celebroval dekan nášho dekanátu ThDr. ThLic. Ján Marhevka, PhD. Ja som ako prvý koncelebrant čítal evanjelium. Po ňom pán dekan predniesol asi tisícke veriacich homíliu. Nepočítalo sa s takou účasťou, aká bola. Počítali sme s päťsto až šesťsto veriacimi. No bolo nás na púti cez tisícku. Počasie bolo nádherné. Po sv. omši sme sa presunuli do sanktuária sv. Jána Pavla II., kde o pol tretej pokračoval program spojený s katechézou. O tretej hodine sme sa pomodlili korunku Božieho milosrdenstva a prijali sme záverečné požehnanie so Sviatosťou Oltárnou. O piatej sme sa odobrali do autobusu a šli sme domov. Cestou sme sa pomodlili vešpery. Veriaci mojej farnosti obetovali do kostola tri sviece na ktoré sa poskladali po dve eurá. Na sviecach sú obrázky sv. Jána Pavla II., Sv. Faustíny a obraz Božieho milosrdenstva. Tieto sviece som v nedeľu po prvej sv. omši posvätil a budú slúžiť pri liturgických slávnostiach pri oltári. Ďakujem pútnikom za peknú púť pri ktorej som bol povzbudený ich vierou. Sv. Ján Pavol II. a sv. sestra Faustína, orodujte za nás!