Dekanská púť do katedrály sv. Martina, 20. 5. 2017

Dňa 20. 5. 2017 t.j. v sobotu putovala naša farnosť spolu s ostatnými farnosťami nášho dekanátu do katedrály sv. Martina na Spišskú Kapitulu. Tak ako sa zjednocujeme farské spoločenstvá nášho dekanátu pri rôznych modlitbách, oslavách a pútiach, tak sme sa zjednotili aj na spoločnej púti našich farnosti na Spišskej Kapitule. Lieskovský autobus z našej farnosti vyrazil o štvrť na sedem ráno. Svätá omša začala o 10:00 hod. Celebroval ju generálny vikár Spišskej diecézy Mons. prof. ThDr. Anton Tyrol, PhD. Spolu s ním koncelebrovali kňazi trstenskeho a kňazi ľubovnianskeho dekanátu. Homíliu predniesol Mgr. Pavol Lacko, dekan a farár staroľubovnianskeho dekanátu. Svätú omšu po slávnostnom požehnaní zakončil pán vikár modlitbou desiatky svätého ruženca za blahorečenie božieho sluhu biskupa Jána Vojtaššáka. Po svätej omši sme mali možnosť tak ako aj pred časom v našich farnostiach uctiť si relikviár s pozostatkami sv. Martina. Po skončení prehliadky biskupského úradu moji pútnici putovali spolu s lieskovskými pútnikmi do malej dedinky Žehry, kde sa nachádza vzácny artikulárny, drevený kostolík. Potom cestou domov sa zastavili aj v renesančnej dedinke Spišská Sobota – prímestskej časti mesta Poprad. Som hrdý, že naša farnosť si už vopred uctila pozostatky sv. Martina na Spišskej Kapitule a to pri posvätení obrazu sv. Martina otcom biskupom Štefanom a to dňa 18. 12. 2016. Svätý Martin Oroduj za nás!