Brigáda pri Modrom kostolíku, 7. 5. 2015

V nedeľu 3. 5. 2015 som vyhlásil brigádu pri našom Modrom kostolíku, ktorý si farnosť na základe finančných darov od veriacich svojpomocne pred piatimi rokmi vynovila. Pri úvahe v akých farbách oživiť fasádu kostolíka mi pomohol titul kostola - Návšteva Panny Márie. A preto som sa rozhodol dať fasádu kostolíka do modrej farby s bielymi lemami. Modrá farba je symbolom Panny Márie a biele lemy znázorňujú čistotu. Po nejakom čase sa mi dostala do rúk fotka z istého časového obdobia a pri porovnaní som zistil, že som sa trafil pri kompozícii farieb. A tak tento náš Modrý kostolík je pýchou farnosti. Ženičky, ktoré prišli na brigádu - a nebolo ich málo - s láskou nám pripravili kostolík k sláveniu sv. omší a to v čase od 9.5. - 26.9.2015. Pri tejto brigáde nám pomáhali aj detičky. Spoločne sa tešíme, že sa budeme aj v tomto kostolíku pri Eucharistickej obeti zjednocovať s našou Matkou.