+ 421 43 539 20 80  
fara.brezovica@orava.sk

Rímsko-kat. farský úrad Sv. Cyrila a Metoda 402
........... 028 01 Brezovica

Návštevy: 1115

Na deň 21.1. 2017 boli pozvané farnosti Spišskej diecézy na druhý charitatívny hokejový zápas do Ružomberka, kde hlavnými hráčmi zápasu boli kňazi Spišskej diecézy a Košickej arcidiecézy. Zápas sa už tradične konal pod záštitou nášho sídelného otca biskupa Mons. Štefana Sečku. Vstupné bolo dobrovoľné. Ja osobne som chodieval na zápasy, ktoré boli aj časom v Poprade KHL a taktiež na Tipsport extraligy, kde hrajú popradský hokejisti. No vidieť hrať kňazov, to sa len tak nevidí. Preto sme aj my prijali pozvanie diecézy a zúčastnili sme sa tohto charitatívneho hokejového zápasu. Boli sme pätnásti na troch autách. Spočiatku, keď prvé buly hodil otec biskup Štefan, prvú tretinu kňazi Spišskej diecézy, hrali ukážkovo a profesionálne. Prvá tretina skončila 5:1 pre Spiš. No druha a tretia tretina, to sme už dostali od Košičanov poriadnu „nakladačku“. Nakoniec zápas skončil 10:6 pre Košičanov. Najprv nás to mrzelo, ale bolo vidieť, že naši dali do toho všetko. Deti sa chceli odfotiť s našim otcom biskupom, ktorý mal na sebe namiesto reverendy hokejový dres. Najuspokojenejšia správa bola, že počas zápasu sa vyzbieralo bezmála 3.000,-€. Všetky tieto peniaze budú odovzdané nadácii SPOSA v Ružomberku a to deťom s autizmom. Tešíme sa na tretí ročník charitatívneho zápasu, ktorý bude o rok.